אז מה עוד עשיתי? 

קצת על עצמי ועל ההשכלה שלי

יליד מרץ 1980, גדלתי בירושלים בשכונת גילה. כנער הייתי בתאטרון הנוער "במתעשרה" במרכז נורית קציר ופעיל ב"זולה"- מגזין נוער קהילתי ששידר בערוץ המקומי שם למדתי את יסודות הצילום העריכה ההפקה והבימוי.

סיימתי בגרות בהצטיינות בתיכון המקיף בגילה, שירתתי בגבעתי כחובש קרבי וכחודשיים לאחר השחרור מצה"ל התגייסתי ל SS. בביה"ס לקולנוע וטלוויזיה ע"ש "סם שפיגל" התמחיתי בצילום עריכה כתיבה ובימוי, סיימתי עם סרט גמר מוקומנטרי ב 2006.

ב 2008 עברתי לתל אביב, עשיתי שתי סדנאות משחק ב"אימפרו" ביה"ס למשחק בקולנוע וטלוויזיה, ועוד סדנה בסדנאות הבמה. במדרשה לאמנות וחינוך בבית ברל עשיתי השלמה של תואר ראשון ותעודת הוראה בקולנוע, במסגרת הלימודים השתתפתי בקורס של שחר רוזן לבימוי שחקנים על פי שיטת צ'בק, ולאחרונה גם השתתפתי בסדנאות של המלהקת גלית אשכול

היום אני מורה לקולנוע ומשחק, במאי, תסריטאי, שחקן, ולאחרונה גם חנכתי את חברת ההפקות שלי "דאון טאון הפקות".

  עריכה

אני עורך על פרימייר CC ובקיא גם בכלים נוספים של אדובי כגון פוטושופ, אפטראפקטס, אינקודר וכו'. יודע לעבוד גם על אוויד, פיינלקאט ותוכנות פשוטות יותר, ואפילו יצא לי להתנסות על סטינבק וכמובן קאט טו קאט.

מעבר לכמה וכמה פרוייקטים אישיים משפחתיים ולחברים ערכתי לא מעט שוואורילים לשחקנים (כולל את כל השוואורילים שלי), וכמעט את כל הפרוייקטים שלי ערכתי או שהייתי מעורב בעריכה שלהם. פרט לזה ערכתי גם:

"הורסים/ בונים" סרט עצמאי קצר 30 דקות בבימויו של יוני שריר. השתתף בפסטיבל חיפה, לונדון ועוד

"גאגא הפקות"- עבדתי במשרד החברה וערכתי שם מספר פרוייקטים שונים

"גפילטע פיש"- סרט קצר 8 דקות בבימויה של שלי קלינג. השתתף בפסטיבל חיפה, פסטיבל טרייבקה ועוד

רושלים טשקנט וצעד הצידה"- סרט דוקומנטרי 30 דקות בבימויה של ורה רוזנטוב ברסקין, השתתף בפסטיבל חיפה ואחרים. 

מיד עם שחרורי מצה"ל ולפני הגיוס ל SS ערכתי סרטי גמר של מגמת תקשורת בגבעת גונן בין השאר של איתמר חן שלימים הפך לבמאי דוקומנטרי מצליח. 

  

  ליהוק

עשיתי כמה פרוייקטים קטנים לגרין הפקות, הדרך ה 13 ולסברס הפקות, אבל מהר מאוד הבנתי  שבצורה שבה זה נעשה בארץ, בעיקר בתחום הפרסומות, זה לא ממש בשבילי.

  ע. במאי

"בור המים"- סרט קצר של הבמאית גן דה לנגה, מפיק אייל שיראי במסגרת "קצר במדבר" 

"רדיקל"- סרט באורך מלא בבימויו של עומר רייס מפיקה בפועל אנג'ליקה ברמן בהפקת אימפרו- ביה"ס למשחק בקולנוע וטלוויזיה

"מדיום רייר"- דרמה 50 דק' בבימויו של בזי גטה, מפיקה בפועל מלי קהתי, גולטוש הפקות. 

"גפילטע פיש"- סרט קצר בבימויה של שלי קלינג

  צילום

אף פעם לא הגדרתי עצמי כצלם אף שכל הזמן צילמתי. צילמתי כמה מערכונים של חבורת "המבולגנים", צילמתי חלקים גדולים מסרטו הדוקומנטרי של איתמר חן "המורה אירנה", פרוייקט הגמר בתקשורת חזותית בבצלאל של אלה פוזינובסקי "יוליה של רומיאו", סרט הגמר של יאיר נבו "מנש" שלצערי לא הגיע לכדי סיום ובסרטו הדוקומנטרי של יובל בן יהודה "בין כוכבים" חילקתי את הצילום עם תמר זינגר. פרט לזה אני צלם סטילס חובב ונוהג להסתובב עם מצלמת סטילס בכל טיול או אירוע חשוב. כל תמונות הרקע באתר הזה הן מטיוליי בעולם.  

  תאורה וע. צלם

את חיי המקצועיים בתעשייה התחלתי כתאורן שכיר באולפני ג.ג. בנווה אילן שם התעקשתי להצטוות להפקות הדרמה הגדולות​ ופחות לשעשועונים ובכך למדתי מהצלמים הגדולים יואב כוש, גיורא ביח, עופר דורי ואחרים. עידן ששון היה הראשון להוציא אותי לחיי תאורן עצמאי כשלקח אותי כתאורן ראשי לקליפים שצילם ומאוחר יותר גם לסרטים. עבדתי עם צלמים ותאורנים ראשיים נוספים כתאורן וע. צלם תקופה די ארוכה אבל כשהסתכלתי על התאורנים המזדקנים שעדיין סוחבים פנסי ענק הבנתי שזה לא מה שבא לי לפנסיה שלי. במהלך הלימודים בסם שפיגל הייתי ע. הצלם הקבוע כמעט בכל ההפקות, אבל זה הכל היה בפילם וכבר לא ממש רלבנטי להיום, והתנסיתי גם לא מעט בעבודת הגריפ.  

  אחר

כסטודנט ותלמיד עבדתי בכל העבודות הסטודנטיאליות האפשריות- מלצר, ברמן, טבח, שליח, מאבטח, מכירות ועוד. את השירות הצבאי העברתי כלוחם וחובש קרבי בגדוד צבר של גבעתי, בין היתר "זכיתי" להיות נהג נגמ"ש/ נגמחון/ ג'יפ סופה, סורק תיילים, חובש ובסופו של דבר אחראי מרפאה של תאג"ד צבר.